FAQ

Dlaczego warto kupować od Kuruma Trader?

W przeciwieństwie do większości firm eksportowych w Japonii, nie skupiamy się na sprzedaży dużej ilości samochodów, wierzymy w jakość, a nie ilość. W Kuruma Trader możemy zaopatrzyć się w każdy rodzaj samochodu. Skupiamy się głównie na wyczynowych, nowoczesnych klasycznych, niemieckich „youngtimerów”, japońskich zmodyfikowanych i prawie nowych samochodach rodzinnych.

Oferujemy usługi na najwyższym poziomie, które obejmują inspekcje aukcji osobistych, tłumaczenia, komunikację w języku angielskim, pomoc online, analizę cen rynkowych oraz pełny dostęp do aukcji dla wszystkich naszych klientów.

Dostarczamy informacje potrzebne naszym klientom do podjęcia świadomej decyzji.

Dlaczego kupować w Japonii?

Ogólnie rzecz biorąc, samochody używane mają znacznie mniejsze przebiegi w porównaniu z samochodami zagranicznymi w podobnym wieku. Wielu japońskich właścicieli samochodów używa swoich samochodów tylko w weekendy, ponieważ Japonia ma słynny niezawodny i punktualny system transportu publicznego. To, w połączeniu z przepełnionymi drogami i parkingami na najwyższym poziomie, sprawia, że dojazd do pracy jest rzadki.

Istnieje również bardzo rygorystyczny i kosztowny test inspekcji samochodu, a ludzie tak naprawdę nie sprzedają używanych samochodów prywatnie, zamiast tego wolą wymieniać się na nowsze modele.

Dlatego w Japonii można znaleźć tak wiele używanych samochodów, które mają niski przebieg i są w doskonałym stanie do sprzedaży w Japonii.

Co oznaczają terminy F.O.B., C&F i RO/RO?

Zobacz sekcję słowniczek terminów tutaj.

Co muszę zrobić, żeby kupić samochód?

Na naszej stronie wyjaśniono jak kupować (wymagane kroki). Każdy, kto jest dealerem lub indywidualnym nabywcą, może dokonać u nas zakupu. Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie przepisów obowiązujących w Twoim kraju przed zakupem.

Jakie metody płatności są akceptowane?

  • Tradycyjny przelew na nasz konto bankowe.
  • Gotówka u nas w biurze ;).
  • PayPal, Apple Pay, Google Pay.
  • Karty kredytowe/debetowe.
  • BLIK.
  • Kryptowaluty.

Skąd kupujecie dla mnie samochody?

Zabezpieczamy pojazdy ze wszystkich głównych domów aukcyjnych i renomowanych dealerów z całej Japonii.

Kiedy i gdzie odbywają się aukcje?

Każdego dnia tygodnia z wyjątkiem niedzieli odbywa się kilka aukcji, w sumie ponad 120 w całej Japonii.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć naszą mapę aukcji.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć harmonogramy aukcji.

Jak mogę zobaczyć oferowane samochody?

Dołącz do naszego internetowego systemu aukcyjnego, aby uzyskać dostęp do wszystkich aukcji.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do aukcji.

Co oznaczają informacje na arkuszu aukcji?

Skorzystaj z naszego szczegółowego przewodnika:

  • Kliknij tutaj, aby uzyskać informacje o arkuszach aukcji i ocenianiu pojazdów.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć przykładowy arkusz aukcji.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasze zaawansowane narzędzia aukcyjne.

Pamiętaj, że pełne tłumaczenie wszystkich odręcznych japońskich punktów jest dostępne dopiero po otwarciu konta.

Jak wyślecie mi mój pojazd?

Twój pojazd (pojazdy) zostanie wysłany w kontenerze lub statkiem RO/RO. Zależy to od miejsca docelowego, liczby zakupionych pojazdów i kosztu. Wszystko to zostanie omówione z Tobą wcześniej.

Jak długo trwa wysyłka do mojego kraju?

To zależy od harmonogramu wysyłki. Zawsze wysyłamy Twój samochód najwcześniejszym dostępnym statkiem. Zwykle trwa to od 2 do 4 miesięcy. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szacowany czas wysyłki.

Skąd mam wiedzieć, czy pojazd kwalifikuje się do mojego kraju?

Dobrze rozumiemy przepisy dotyczące importu w większości krajów, jednak ostatecznie do Ciebie należy określenie, czy pojazd kwalifikuje się. Strona internetowa Twojego rządu krajowego zapewni Ci aktualne przepisy importowe, podatki i cła.

Ile kosztuje wysyłka?

Wysyłka zależy od metra sześciennego (m3) pojazdu i będzie się różnić w zależności od pojazdu, który chcesz kupić i miejsca docelowego.

Kalkulator

Czy pobieracie opłatę za nieudaną ofertę?

Nie, nie pobieramy za to opłaty.

Czy pobieracie opłaty za przeglądy pojazdów?

Koszt inspekcji jest ustalany indywidualnie. Zaczyna się od 150 euro na aukcjach USS Tokyo, Nagoya i Yokohama

Jak długo trwa wystawienie samochodu na aukcję?

Proces aukcji jest w pełni zautomatyzowany i szybki. Wystawienie samochodu na aukcję zajmuje prawdopodobnie w sumie około 5-15 sekund.

Jakie dokumenty otrzymam po zakupie pojazdu?

Po wysłaniu pojazdu dostarczymy Ci:

– List przewozowy
– Certyfikat eksportowy
– Faktura

Inne dokumenty dotyczące Twojego kraju.

Jaki rodzaj konserwacji jest wymagany dla mojego pojazdu po jego przybyciu?

Generalnie radzimy naszym klientom kupować samochody wysokiej jakości w celu ograniczenia ryzyka. Niemożliwe jest dokładne określenie, kiedy przeprowadzono konserwację pojazdów, chyba że dołączona jest dokumentacja. Niektóre samochody będą dostarczane z książkami dealerskimi i historią serwisową. Zalecamy pełną obsługę i dokładną kontrolę przed użyciem po dostarczeniu.

Czy mam wybór, który pojazd kupicie dla mnie?

Oczywiście wybór należy do Ciebie. Po prostu przekazujemy Ci wszystkie możliwe informacje, abyś mógł podjąć decyzję.

Na czym polega system negocjacji ceny?

Kiedy samochód nie sprzeda się w trakcie aukcji na żywo, mamy możliwość przystąpienia do negocjacji. Jeśli decydujesz się na negocjowanie ceny, to ważny jest pośpiech, ponieważ pierwszy kupujący często wygrywa! Aby lepiej zrozumieć ten proces przeczytaj informacje poniżej.

W przypadku, gdy samochód nie osiągnie zakładanej minimalnej ceny sprzedawcy, zazwyczaj istnieje możliwość negocjowania z kupującym poprzez dom aukcyjny. W takiej sytuacji ceną wyjściową jest albo najwyższa oferta od któregokolwiek kupującego podana podczas nieskutecznej sprzedaży (większość przypadków) albo „cena wyjściowa do negocjacji”, czyli minimalna kwota, którą kupujący może zaproponować. Nie można złożyć oferty kupna poniżej ceny startowej samochodu.

„Cena wyjściowa do negocjacji” to nie jest to samo, co zakładana minimalna cena sprzedającego i zazwyczaj nie ma z nią nic wspólnego. Z naszego doświadczenia w sprzedaży samochodów wynika, że „cena wyjściowa do negocjacji” nie ma nic wspólnego z ceną minimalną, którą deklarowaliśmy. Z tego powodu w celu zorientowania się w cenie minimalnej sprzedającego, kupujący musi złożyć ofertę – oferta ta nie może być wycofana.

Sprzedający ma wówczas do wyboru 3 scenariusze:

a) przyjąć ofertę,

b) podać swoje absolutne minimum cenowe

c) podać na jaką kwotę liczy.

W tym ostatnim przypadku kupujący może albo podać swoją ostateczną maksymalną cenę, którą sprzedający może przyjąć lub odrzucić, albo też kupujący może podać swoją cenę bliższą kwocie, na którą liczy sprzedający. Jeśli proces negocjacji doszedł do tego etapu, kupujący najczęściej podaje swoją ostateczną cenę maksymalną albo akceptuje podwyższoną cenę sprzedającego. Dom aukcyjny prowadzi proces negocjacji tak, aby był jak najszybszy i jak najbardziej efektywny.

Między domami aukcyjnymi istnieją różnice w prowadzeniu negocjacji odnośnie tego, kto pierwszy ma prawo negocjować cenę. Na przykład na niektórych aukcjach osoba, która zgłosiła najwyższą kwotę w licytacji ma prawo do przystąpienia do negocjacji w określonym ograniczonym czasie (10 minut) od zakończenia licytacji i ma prawo negocjacji ceny jako pierwsza. Na niektórych aukcjach osoby znajdujące się na miejscu mają pierwszeństwo przed osobami licytującymi zdalnie. Na aukcjach USS Nagoya i USS Okayama prawo do negocjowania jako pierwsza ma osoba, która zaproponuje najwyższą cenę do negocjacji. Wysokość Twojej oferty zależy od wyjątkowości danego samochodu oraz szacowanego popytu na konkretny samochód.

W innych domach aukcyjnych możesz złożyć ofertę w kwocie ceny startowej lub powyżej tej ceny – nie ma to znaczenia, gdyż pierwszeństwo nie zależy od oferowanej kwoty, ale miejsca w kolejce. Często zdarza się, że gdy chcemy negocjować cenę, przed nami jest już ktoś chętny i nie mamy nawet okazji do negocjacji – dlatego ważne jest, żeby szybko się decydować, aby w ogóle mieć szansę.

Zgodnie z regulaminem aukcji na rozpoczęcie negocjacji jest ograniczony czas, na większości aukcji jest to 1 godzina od momentu zakończeniu licytacji, chociaż z naszego doświadczenia wynika, że jeśli dom aukcyjny jest nadal otwarty, a samochód niesprzedany, nadal przyjmowane są oferty kupna, aż do godziny przed zamknięciem (15:30 lub 16:30 dla większości domów aukcyjnych).

Czasami można się spotkać ze zmianą lub podniesieniem ceny wyjściowej do negocjacji. Zdarza się tak, kiedy pierwszy licytujący przeszedł przez proces negocjacji i nie dobito targu, wówczas dom aukcyjny może podnieść cenę wyjściową do negocjacji do poziomu, jaki sprzedawca wyznacza jako swoje minimum (i wtedy jest to wariant pkt b powyżej).

Trzeba także wziąć pod uwagę, że rezultaty sprzedaży samochodu w wyniku negocjacji ceny nie są podawane do wiadomości publicznej, że dom aukcyjny pobierze dodatkową prowizję za zakup w wyniku negocjacji ceny (zazwyczaj 10 000 JPY), którą ponosi klient-nabywca.

I na koniec: powinniśmy z dystansem spojrzeć na nieudane licytacje i brać pod uwagę, że sprzedający może próbować manipulować ceną. Hipotetycznie sprzedający mógł współpracować z drugim zaufanym uczestnikiem aukcji, który licytował blisko założonej ceny w celu podtrzymania wysokich kwot licytacji bez wygrywania. Wiele lat temu sprzedawaliśmy praktycznie nowy samochód (15 km przebiegu i bieżący model), a w tym samym czasie było jeszcze około 10 innych nowych samochodów tej samej marki i modelu, co nasz. Prawdopodobnie dilerzy wypuścili nowy stock na rynek aukcyjny, aby osiągnąć wynik sprzedażowy wymagany przez fabrykę. My chcieliśmy za nasz samochód ok. 3,1 mln jenów i podaliśmy cenę startową jako 2 mln jenów z założoną ceną minimalną 2,9 mln jenów. Pod koniec dnia prawie wszystkie tamte samochody pozostały niesprzedane, osiągając oferty do ok. 2,8 mln, tj. kwot poniżej założonej ceny minimalnej. Nasz niesprzedany samochód był licytowany do ok. 2,1 mln, co wyglądało znacznie gorzej od pozostałych samochodów, które osiągnęły znacznie wyższe oferty. Ostatnio aukcje USS mocno ograniczyły dostęp do wyników niezrealizowanych licytacji, a jednym z możliwych powodów takiego ograniczenia jest właśnie łatwość manipulowania cenami. Należy mieć to na uwadze podczas analizowania wyników niezrealizowanych licytacji

Jakieś pytania? Zadzwoń do nas!
+48 666 222 510