Przewodnik aukcji

Dlaczego lepiej kupować używane samochody na japońskich aukcjach?

Ogólnie rzecz biorąc, samochody używane w Japonii mają znacznie mniejsze przebiegi w porównaniu z samochodami za granicą. Wielu właścicieli samochodów w Japonii korzysta ze swoich samochodów tylko w weekendy, ponieważ Japonia ma znany niezawodny i punktualny system transportu publicznego. To w połączeniu z przepełnionymi drogami i płatnymi parkingami oznacza, że ​​ludzie rzadko jeżdżą do pracy w dużych centrach miast.

Co dwa lata przeprowadzany jest również bardzo rygorystyczny i kosztowny test kontrolny samochodu. Ludzie tak naprawdę nie sprzedają używanych samochodów prywatnie, zamiast tego samochody są zwykle wymieniane na nowsze modele.

Dlatego w Japonii można znaleźć tak wiele używanych samochodów, które są w świetnym stanie i mają niski przebieg.

Samochody aukcyjne, a samochody dealera
Cena podana na samochodach dealera jest w rzeczywistości lokalną ceną sprzedaży, która może nawet wzrosnąć, jeśli samochód jest przeznaczony na eksport. Dzieje się tak, ponieważ dealer nie może zarobić więcej pieniędzy. Sprzedaż lokalna obejmowałaby dodatki, takie jak ubezpieczenie, gwarancja i Shakken (dokumenty z testów drogowych).
Dealerzy są dobrzy, jeśli szukasz samochodów premium lub rzadkich, ponieważ często mają historię serwisową i oryginalne książki do pojazdów.

Samochody aukcyjne, a samochody magazynowe
Większość używanych samochodów notowanych na stronach internetowych eksporterów kupowana jest na aukcjach. Do ceny początkowej doliczane są dodatkowe koszty, takie jak marża sprzedaży, koszty transportu i opłaty magazynowe.

Należy również pamiętać, że wszystkie pojazdy wystawione na aukcjach przechodzą niezależną inspekcję, która obejmuje stan ogólny, stan wnętrza, stan licznika przebiegu, kontrolę lakieru oraz ewentualne wycieki oleju/wody.

Korzyści z aukcji
Istnieje również znacznie więcej opcji, ponieważ co tydzień na aukcjach wystawiane są tysiące używanych samochodów.
Korzyścią jest nie tylko tłumaczenie złych i dobrych punktów w arkuszu aukcyjnym, ale także podwójne sprawdzenie pojazdu pod kątem niczego, co mogło zostać pominięte. Możemy również zrobić zdjęcia przed złożeniem oferty, abyś mógł odpowiednio dostosować cenę.

Posiadacze kont otrzymują pełne tłumaczenia arkuszy aukcyjnych, analizę cen rynkowych oraz statystyki sprzedaży.