Zasady i Warunki

Aby zakup samochodu od Kuruma Trader przebiegał jak najsprawniej, przygotowaliśmy następujące wytyczne i warunki handlu. Jeśli jest coś, czego nie jesteś pewien, proszę skontaktuj się z nami.

Zanim złożysz ofertę na aukcji

MY i TY musimy być zabezpieczeni!

Wybierz i opłać usługę, aby móc licytować zgodnie z naszymi warunkami (umowa nabycia pojazdu). Możesz również dokonać płatności przez PayPal. Twoje konto licytacyjne zostanie aktywowane po otrzymaniu kaucji.

Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie zleceniobiorca oświadcza, że zobowiązuje się do licytacji i sprowadzenia pojazdu dla Zleceniodawcy. Jeżeli w aukcji cena pojazdu przekroczy wskazany łączny koszt zakupu pojazdu, umowa wygasa, a Zleceniobiorca zobowiązuje się do niezwłocznego zwrotu całej kwoty wpłaconej na rachunek bankowy przez Zleceniodawcę na rachunek bankowy Zleceniodawcy w terminie 7 dni roboczych dni, chyba że strony umowy uzgodnią kolejną aukcję.

Mamy setki zadowolonych klientów. Twoje pieniądze są bezpieczne

Składanie ofert na aukcjach online
Przeglądaj dane pojazdów z aukcji internetowych i licytuj pojazdy. Pamiętaj, aby zanotować pełne ceny FOB, w tym wszystkie opłaty za zakupy. WSZYSTKIE oferty potwierdzimy telefonicznie przed dokonaniem ostatecznego zakupu.
Cena wywoławcza nie podaje rzeczywistej ostatecznej ceny sprzedaży, jest jedynie ceną wywoławczą. Samochody, które zaczynają się od 0, mogą być sprzedawane za 1 000 000 jenów, a samochody, które zaczynają się od 300 000, mogą być sprzedawane za 350 000. Jedyne, co możesz wiedzieć z ceny początkowej, to to, że nie będzie sprzedawać za nic taniej!

Na aukcji
Pojazdy są przez nas osobiście sprawdzane na aukcji, a pełny opis przekazujemy klientowi.
Licytujemy tylko potwierdzone zamówienia z ostateczną ustną zgodą od Ciebie.

Licytacja
Zawsze staramy się licytować pojazdy na aukcjach na żywo, aby obniżyć koszty.

  1. Będziemy licytować do ustalonej przez klienta kwoty za pojazd, jednak zastrzegamy sobie prawo do przelicytowania o 10%, jeśli jest to konieczne do wygrania aukcji.
  2. W niektórych przypadkach pojazd nie osiągnie swojej rezerwy na aukcji. Jeśli pojazd nie zostanie sprzedany, automatycznie będziemy negocjować za pośrednictwem domu aukcyjnego w ramach budżetu klienta. Obejmuje to opłatę negocjacyjną.
  3. Wielu licytantów na ten sam samochód. Czasami mamy więcej niż jedną stronę licytującą ten sam pojazd. W takiej sytuacji strona z wyższą ofertą wygra samochód niezależnie od kwoty licytowanej przez drugą stronę.

Po aukcji
W przypadku powodzenia cena zakupu pojazdu wystawionego na aukcji jest przekazywana klientowi wraz z powiązanymi z nią opłatami FOB lub C&F. Jeśli wysyłka jest opłacona z góry (różni się w zależności od kraju) lub wymagane jest również ubezpieczenie przesyłki, skontaktuj się z nami, ponieważ jest to odrębne od opłaty naszego agenta.
Udane zakupy są transportowane do portu. Pełny zestaw 10-20 zdjęć jest wykonywany po przybyciu samochodu, a następnie przekazywany do Ciebie.
Pojazdy są wysyłane około 14 dni po otrzymaniu pełnej płatności, w zależności od harmonogramu wysyłki i otrzymania przez nas dokumentacji od właściciela. Im szybciej płacisz, tym szybciej możemy zabrać Twój samochód na statek

Płatność końcowa
Wymagamy 100% płatności przed wysyłką. Akceptujemy płatności wyłącznie w jenach japońskich, chyba że uzgodniono inaczej.

Opóźnienia w płatnościach i przechowywanie
Jeśli płatność nie została dokonana przez klienta w ciągu 48 godzin od daty wystawienia faktury przez KurumaTrader. Zastrzegamy sobie prawo do naliczenia opłaty karnej w oparciu o wartość pojazdu.

Magazynowanie w Japonii jest drogie, a każda stocznia logistyczna / magazynowa ma ograniczoną liczbę miejsc parkingowych przed wysyłką. Po upływie tego okresu karencji zostanie naliczona opłata parkingowa w wysokości 500 JPY dziennie za pojazd.

Nasza opłata aukcyjna
Standardowa opłata aukcyjna dla dealerów wynosi min 1500 EUR – w zależności od wartości i ilości zakupionych samochodów. Dealerom oferujemy ofertę VIP w cenie BASIC. Wyższe, droższe samochody przyciągną wyższą opłatę agenta wynegocjowaną przed sprzedażą. Wynagrodzenie tego agenta obejmuje podstawowe opłaty aukcyjne, transport śródlądowy, odprawę celną, zwrot podatku GST i podatku drogowego oraz opłaty za formalności, a także nasz własny zysk. Należy jednak pamiętać, że ta standardowa opłata agenta obejmuje tylko nasze aukcje członkowskie w obszarze Tokio, w którym mamy siedzibę. Wszelkie samochody zakupione poza Tokio mogą wiązać się z nadmiernym transportem śródlądowym do Jokohamy lub innych portów docelowych. Opłaty aukcyjne i opłaty adwokata kupującego mogą się również różnić w zależności od systemu, w którym samochód jest kupowany. Postaramy się wyjaśnić wszystkie opłaty przed każdym indywidualnym zakupem i w każdym przypadku upewnimy się, że całkowity koszt jest zawsze poniżej podanego budżetu FOB.

Negocjowanie samochodów z lokalnych dealerów
W przypadku aut, które kupujemy po negocjacjach z japońskich dealerów, standardową opłatą agenta jest cena stoczni plus 150.000 jenów za FOB. Opłata ta obejmuje całą dodatkową pracę związaną z negocjowaniem sprzedaży oraz większość dodatkowego transportu związanego z odległymi lokalizacjami i wysłaniem przewoźnika samochodowego, aby przetransportował jeden samochód do najbliższego portu. Jeśli samochód znajduje się w naprawdę odległym miejscu, takim jak Okinawa lub Hokkaido, zacytujemy odpowiednio. Należy pamiętać, że nie wszyscy japońscy dealerzy samochodowi są skłonni sprzedawać samochody na eksport, ponieważ wielu z nich osiąga marże na kosztach drogowych, gdy dokonywana jest sprzedaż krajowa. Samochody, które wymieniamy na naszej stronie jako samochody dealerskie, to te, z którymi właścicielami stoczni się skontaktowaliśmy i którzy wyrazili zgodę na sprzedaż na eksport po podanej cenie.

Gwarancja
Kuruma Trader oferuje usługę pomocy w imporcie własnego pojazdu, co daje możliwość znacznej oszczędności kosztów. W związku z tym gwarancja nie przysługuje w przypadku usterek pojazdu, które nie zostały uwzględnione w opisie dostarczonym przez dostawcę pojazdu lub aukcję. Sami sprawdzamy każdy pojazd, ale niektórych rzeczy nie widać od razu, np. Pojazdy są tanie w imporcie, ponieważ wiąże się to z pewnym ryzykiem.

Jeśli gwarancja jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem przy zakupie pojazdu, oznacza to, że mówi to coś o Twoim profilu ryzyka i być może będziesz musiał ponownie rozważyć importowanie bezpośrednio w porównaniu z kupowaniem czegoś na miejscu, co możesz zobaczyć i dotknąć.

Musisz dokładnie rozważyć natychmiastowe i zwykle dość duże oszczędności kosztów bezpośredniego importu w porównaniu z kosztami zakupu czegoś lokalnie od dealera tylko po to, aby uzyskać korzyści wynikające z gwarancji (której możesz nigdy nie potrzebować).

Ograniczenia importu i rejestracji w Twoim kraju
Zakładamy, że kupujący wie, co może, a czego nie może sprowadzić do kraju docelowego. Nie ponosimy odpowiedzialności za zakupione samochody, które nie kwalifikują się do importu.

Zakładamy, że kupujący znają przepisy dotyczące zatwierdzania i zgodności importu we własnych krajach. W związku z tym odpowiedzialność za zgodność i rejestrację samochodu spoczywa wyłącznie na kupującym. Jesteśmy ekspertami w Japonii i możemy zorganizować wszystko, co ma związek z faktycznym zakupem i eksportem samochodu z Japonii do Twojego kraju.

Cła, zgodność, podatki, cła, rejestracja są również całkowicie obowiązkiem kupującego, więc upewnij się, że znasz wszystkie przepisy dotyczące importu samochodów do Twojego kraju.

Stan samochodu
Ze stanem samochodu musisz zrozumieć, że sprzedajemy samochody używane, które zwykle wymagają trochę pracy. Jako wskazówkę często radzimy ludziom, że nawet samochód klasy 3,5-4 z aukcji będzie potrzebował około 1000 USD na lakierowanie i drobne naprawy wykraczające poza to, co jest w opisie, w celu doprowadzenia samochodu do stanu z salonu. Wielu dealerów jest przygotowanych na wykonanie wielu prac przy pojeździe, zanim go sprzedają, ponieważ mogą wykonać pracę po cenach hurtowych, a samochody są jeszcze tańsze. Samochody używane z definicji nie są w nowym stanie i dlatego w większości pojazdów można się spodziewać zadrapań i małych wgnieceń. Pojazdy niższej klasy często wymagają naprawy karoserii i przemalowania zarysowanych i wgniecionych paneli. Wiele pojazdów wymaga pełnego serwisu, nowej baterii, wymiany opon i pełnego tuningu silnika. Pojazdy o większym przebiegu mogą wymagać wymiany niektórych części podlegających zużyciu.

Oczywiste części zużywalne to opony, akumulator i klocki hamulcowe. Po dłuższej jeździe można również zauważyć inne elementy, które wymagają wymiany, tak jak w przypadku zakupu innego używanego samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, Japończycy naprawdę dbają o swoje samochody i są w lepszym stanie niż podobnie wiekowe samochody na zachodzie, ale prosimy o uwzględnienie notatek o stanie, które robimy.

Przetłumaczymy wszystkie posiadane informacje dotyczące samochodu w pełni i uczciwie w zakresie naszej wiedzy. Tylko jeśli przekazaliśmy coś niepoprawnie, możesz złożyć reklamację. (Np. samochód jest z silnikiem diesla, gdy prosiłeś o benzynę)

Kuruma Trader nie ponosi odpowiedzialności za problemy, których nie można rozpoznać, gdy samochód stoi nieruchomo na aukcji. Jesteśmy w stanie uruchomić samochód, ale nie testujemy go na drodze przed zakupem. Dlatego zwykle możemy wykryć większość problemów mechanicznych, ale problem ze skrzynią biegów, który występuje tylko na 2. biegu, nie zostanie zauważony. Do tej samej kategorii należą problemy, które można wykryć tylko wtedy, gdy samochód jest zawieszony na podnośniku lub jest intensywnie prowadzony.

Jeśli chodzi o czystość samochodu, spróbuj zrozumieć, że wiele osób sprzedaje swoje samochody na aukcjach bez ich czyszczenia lub polerowania. Przepuszczamy samochody przez mycie wężem wysokociśnieniowym, gdy wysyłamy je do krajów, które mają surowe przepisy dotyczące kwarantanny dotyczące brudu na samochodach, ale z reguły nie wyszczególniamy samochodów przed ich wysłaniem.

Zachowaj ostrożność, gdy samochód przyjedzie po raz pierwszy. Kuruma Trader nie ponosi odpowiedzialności za problemy z silnikiem spowodowane przez pojazdy z zimnym rozruchem i natychmiastowe ich przyspieszenie po kilku tygodniach przechowywania i transportu.

Aby podnieść jakość kupowanego samochodu i zmniejszyć ilość pieniędzy potrzebną na naprawę, najbardziej oczywistą rzeczą do zrobienia jest kupno samochodu wysokiej jakości i przygotowanie się na wyższą cenę. Tanie samochody są zawsze tanie nie bez powodu. Oczywiście, jeśli chcesz mieć ładny samochód, musisz wydać więcej. W końcu zawsze warto.

Polityka „TAK JAK JEST”
Kuruma Trader sprzedaje pojazdy w stanie „tak jak jest”. W szczególności samochody są sprzedawane tak, jak wyglądają i są opisane na stronie internetowej KurumaTrader lub przez naszych pracowników aukcji. Stan „jak jest” oznacza, że pojazdy są sprzedawane dokładnie w takim stanie, w jakim zostały opisane. Ze względu na charakter samochodów trudno jest (prawie niemożliwe) być świadomym wszystkiego, co jest dobre i złe w samochodzie, ale staramy się podejść tak blisko, jak to tylko możliwe. Chociaż KurumaTrader dokłada wszelkich starań, aby wybierać samochody wysokiej jakości, klienci muszą zawsze rozumieć, że istnieje pewne ryzyko związane z zakupem używanego pojazdu. Staramy się maksymalnie ograniczyć to ryzyko, dostarczając jak najwięcej informacji o pojeździe.

Płatności i anulowanie zamówień
Po zakupie samochodu z naszego magazynu lub auta z Aukcji oczekujemy pełnej zapłaty w ciągu dwóch dni. Potwierdzenie przelewu telegraficznego/przelewu bankowego należy zeskanować i przesłać do nas zaraz po dokonaniu płatności.

Kaucja aukcyjna podlega zwrotowi przed zakupem, ale jeśli klient z jakiegokolwiek powodu zażąda zwrotu pieniędzy, zostanie potrącone 10 000 jenów na pokrycie kosztów połączeń telefonicznych i administracyjnych. Zwroty zawsze będą dokonywane pomniejszone o opłaty bankowe wymagane do przelewu.

Kuruma Trader nie zaakceptuje anulowania zamówienia z jakiegokolwiek powodu po zakupie na aukcji. Upewnij się, że masz pewność co do każdego zakupu, zanim zgodzisz się, abyśmy kupili w Twoim imieniu.

Uszkodzenie przesyłki i kradzież
Kuruma Trader nie ponosi odpowiedzialności za możliwe zdarzenia i/lub pogorszenie stanu po przewiezieniu pojazdu do portu w Japonii. Chociaż bardzo rzadko, klienci muszą zawsze rozumieć, że istnieje pewne ryzyko związane z transportem pojazdów za granicę. Korzystamy z tych samych linii żeglugowych, które są używane przez nowych producentów samochodów i chcielibyśmy powiedzieć, że uszkodzenia nigdy nie występują, ale czasami tak się dzieje i linie żeglugowe nie biorą za to odpowiedzialności. Zwykle jest to niewielkie, ale nie możemy tego zagwarantować. Ubezpieczenie przesyłki pokryje całkowitą utratę lub bardzo poważne uszkodzenia, które, co można udowodnić, miały miejsce podczas transportu, ale nie pokryją drobnych zadrapań i wgnieceń. Kradzież z samochodów podczas transportu i wysyłki to sprawa, na którą również nie mamy wpływu i jeśli w samochodach znajdują się wartościowe przedmioty, które klient chciałby wysłać pocztą, możemy to załatwić na jego koszt.

Podsumowanie
Z reguły samochody w Japonii pokonują rocznie o połowę mniej kilometrów niż podobne samochody w krajach zachodnich, takich jak Australia, Anglia, Kanada czy Stany Zjednoczone, a właściciele naprawdę dbają o swoje samochody i regularnie je serwisują. Ma to związek z warunkami jazdy tutaj i częściej jest to kulturowy szacunek dla rzeczy osobistych. Również ze względu na wysokie koszty eksploatacji samochodu (co dwa lata – obowiązkowa inspekcja rządowa, wysokie podatki samochodowe, wysokie koszty parkowania, drogie opłaty drogowe i paliwo) ceny samochodów używanych są często o połowę niższe niż w innych krajach świat. Nawet biorąc pod uwagę koszty regeneracji, kupowanie samochodów bezpośrednio jest nadal znacznie tańsze niż kupowanie tego samego samochodu w podobnym stanie we własnym kraju. Naszym zadaniem jest potwierdzenie tego, co odczytuje inspekcja aukcyjna i przedstawienie własnej oceny każdego samochodu kupionego z naszego magazynu lub bezpośrednio z aukcji, a następnie kupno i wysyłkę. Dokładamy wszelkich starań, aby przedstawić jak najbardziej szczegółowy i uczciwy opis i pracujemy, aby jak najlepiej pomóc przy każdym zakupie. To powiedziawszy, zawsze istnieje ryzyko, że problem nie zostanie zauważony na aukcji lub że uszkodzenie może wystąpić podczas transportu. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę tysiące dolarów, które zaoszczędzisz kupując bezpośrednio, większość ludzi pójdzie dalej i kupi. Nawet najgorszy scenariusz jest nadal tańszy niż zakup detaliczny. Jeśli nie jest to ryzyko, które możesz podjąć, lepiej zapłacić cenę detaliczną za coś, co możesz zobaczyć i dotknąć. To jest decyzja, którą tylko Ty możesz podjąć. Zasadniczo jesteśmy po to, aby pomóc tym, którzy zdecydowali się na zakup i import własnego samochodu.

Twoja prywatność jest dla nas bardzo ważna. Kuruma Trader zobowiązuje się nie udostępniać, handlować ani w żaden inny sposób nie rozpowszechniać Twoich prywatnych informacji. Podejmiemy również uzasadnione kroki w celu ochrony danych osobowych, które przechowujemy w imieniu naszych klientów przed niewłaściwym wykorzystaniem, utratą i nieuprawnionym ujawnieniem.

Prawa autorskie
Wszystkie treści zawarte na kurumatrader.com są chronione międzynarodowymi prawami autorskimi.

※ Zastrzegamy sobie prawo do zmiany i aktualizacji niniejszych warunków handlowych w dowolnym momencie, bez wcześniejszego powiadomienia.

“Act of God”
Czyn poza kontrolą człowieka, taki jak piorun, powódź lub trzęsienie ziemi.

Informacja o przybyciu
Powiadomienie wysłane przez przewoźnika po przybyciu statku do odbiorcy, „Strony powiadamiającej” oraz – w stosownych przypadkach – „Strony powiadamiającej”. Te zainteresowane strony są wymienione odpowiednio w blokach 3, 4 i 10 konosamentu.

Konosament (B/L)
Dokument, który ustala warunki umowy pomiędzy spedytorem a firmą transportową. Służy jako dokument własności, umowa przewozu i paragon za towar.

CFR lub C&F (koszt i fracht) (…określony port przeznaczenia):
Warunki sprzedaży, w których sprzedawca pokrywa koszty i fracht niezbędne do sprowadzenia towaru do wskazanego portu przeznaczenia, Warunki sprzedaży, ale ryzyko utraty lub uszkodzenia towarów, jak (ciąg dalszy) oraz wszelkie dodatkowe koszty z tytułu zdarzenia mające miejsce po dostarczeniu towaru na statek, przechodzą ze sprzedającego na kupującego z chwilą minięcia towaru przez reling statku w porcie nadania. Termin CFR wymaga od sprzedawcy odprawy towarów na eksport.

CIF (koszt, ubezpieczenie i fracht) (…określone miejsce przeznaczenia):
Warunki sprzedaży, w których sprzedający ma takie same obowiązki jak w ramach CFR, ale musi również wykupić ubezpieczenie morskie od ryzyka utraty lub uszkodzenia towarów przez kupującego podczas przewozu. Sprzedający zawiera umowę ubezpieczenia i opłaca składkę ubezpieczeniową. Termin CIF wymaga od sprzedawcy odprawy towarów do eksportu.

FOB (Free On Board) (…Nazwany port wysyłki):
Międzynarodowe warunki sprzedaży, które oznaczają, że sprzedający wypełnia swoje zobowiązanie do dostawy, gdy towary przepłyną przez burtę statku we wskazanym porcie wysyłki. Oznacza to, że od tego momentu kupujący musi ponieść wszelkie koszty i ryzyko utraty lub uszkodzenia towaru. Termin FOB wymaga od sprzedawcy odprawy towarów na eksport.

(Ro/Ro)
Skrót terminu „Roll On/Roll Off”. Metoda obsługi ładunków oceanicznych przy użyciu statku z rampami, która umożliwia załadunek i rozładunek pojazdów kołowych bez użycia dźwigów.

Faktura Pro Forma
Faktura wystawiona przez dostawcę przed wysyłką towaru, informująca kupującego o rodzajach i ilościach wysyłanych towarów, ich wartości oraz specyfikacjach (waga, rozmiar itp.).

Faktura handlowa
Przedstawia pełny zapis transakcji pomiędzy eksporterem a importerem w odniesieniu do sprzedanych towarów. Raportuje również zawartość przesyłki i służy jako podstawa wszystkich innych dokumentów dotyczących przesyłki.

Akredytywa (LC)
Dokument, wystawiony przez bank na zlecenie nabywcy towaru, upoważniający sprzedającego do pobrania określonej sumy pieniędzy na określonych warunkach, zazwyczaj otrzymanie przez bank określonych dokumentów w określonym czasie.

Potwierdzona akredytywa
Akredytywa wystawiona przez bank zagraniczny, której ważność została potwierdzona przez bank krajowy. Eksporter z potwierdzoną akredytywą ma zapewnioną płatność nawet w przypadku niewykonania zobowiązania przez zagraniczny nabywcę lub bank zagraniczny.

Nieodwołalna akredytywa
Akredytywa, w której określona płatność jest gwarantowana przez bank pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków przez trasata i której nie można odwołać bez wspólnej zgody kupującego i sprzedającego.

Bank potwierdzający
Bank, który dołącza swoje potwierdzenie do akredytywy innego banku (banku wystawiającego) i zobowiązuje się do zapłaty beneficjentowi po przedstawieniu dokumentów określonych w akredytywie.

Przesyłka
(1) Zapas towarów przekazany dealerowi i znajdujący się w jego miejscu prowadzenia działalności, ale z tytułem własności pozostającym w źródle zaopatrzenia.
(2) Wysyłka towaru do odbiorcy.

Konsygnatariusz
Osoba lub firma, do której wysyłane są towary.

Wysyłający
Osoba lub firma widniejąca na liście przewozowym jako nadawca.

Spedytor
Osoba lub firma, która zazwyczaj jest dostawcą lub właścicielem wysyłanych towarów. Zwany także nadawcą. Obszar klasyfikacji, przechowywania lub przełączania.

Spedytor (przekierowanie)
Osoba, której działalność polega na działaniu jako agent w imieniu nadawcy. Spedytor często dokonuje rezerwacji rezerwacji.

Postojowe
Kara pieniężna dla załadowców lub odbiorców za opóźnienie wyposażenia przewoźnika poza dozwolony czas wolny. Opłaty za czas wolny i przestoje określone są w taryfie czarterowej lub frachtowej.